Soccernet: Amsterdam Ajaxi legend tuleb järgmise aasta alguses Eesti noori treenima

Endine Ajax Amsterdami ja Hollandi koondise mängija Sonny Silooy, kes kuulus 1995. aastal Meistrite liiga võitjaks tulnud Ajaxi meeskonna koosseisu, tuleb järgmise aasta alguses Eestisse, et juhtida siin kolmepäevast noorte jalgpallilaagrit.

Sonny Silooy on üks vähestest mängijatest, kes on oma karjääri jooksul võitnud kõik UEFA klubijalgpalli karikad. 15 Ajaxis veedetud aasta jooksul käis ta väljakul koguni 343 mängus, Hollandi koondise eest kogunes mänge kukrusse 25.


Treenerina on ta töötanud Ajaxi noorteakadeemias, kus tema U19 võistkond tuli ka Hollandi meistriks, olnud treeneriks Hollandi U18 ja U19 noortekoondiste juures.


Samuti on Silooy teinud treeneritööd suure lombi taga D.C. Unitedis ning olnud noorteakadeemia juhiks Araabia Ühendemiraatides FC Sharjah's, mis on ka Ajaxi partnerklubi.


Silooy asub Eesti noortega toimetama Legendide Superlaagris, mis toimub 3.-5. jaanuarini Järvekülas, Kindluse kooli sisehallis. Laagrisse on oodatud 2011.-2016. aastal sündinud noormängijad, sõltumata nende klubilisest kuuluvusest.


Laagris löövad treeneritena kaasa ka Tarmo Kink, Marko Kristal, Ingemar Teever, Indro Olumets ja teised endised Eesti tippmängijad. Intensiivsete treeningute vahele antakse osalejatele tagasisidet ja kasulikke õpetussõnu.


Ühe laagripäeva jooksul toimub 2 intensiivset treeningut, kus rõhk on palliga tööl ja individuaalsel sooritusel. Päeva lõpuks ka lõbusaid auhinnamänge ja laagri lõpus saavad kõik osalejad nähtud vaeva eest väärikalt premeeritud.