ERR: Endistest tippmängijatest Amsterdami Ajaxi noortetreenerid koolitasid Eesti

Tabasalu jalgpalliklubi juures viisid läbi kolmepäevase treeninglaagri Amsterdami Ajaxi noortetreenerid, kelle hulgas ka kaks endist Ajaxi ja Hollandi koondise tippmängijat.

Vaata videolugu ERR spordiportaalist (link ERR-i loole)

70 last üle kogu Eesti kogunes laupäevast esmaspäevani Tabasalu palliklubi laagrisse, et kuulata tõeliste tippmängijate õpetussõnu. Amsterdami Ajaxi noortetreenerite rühmaga saabusid Eestisse lapsi koolitama ka 1980-ndatel ja 1990-ndatel Ajaxiga kuus korda Hollandi meistriks tulnud ning Euroopa klubijalgpalli sarjades edukalt esinenud Sonny Silooy ning seitsmekümnendatel Ajaxis ja Manchester Unitedis mänginud ning 1988. aastal koos Hollandi koondisega Euroopa meistriks tulnud Arnold Mühren.


Miks nii kuulsad nimed niisugust tööd teevad?

"Minu soontes voolab Ajaxi veri. See on väga hea klubi, ma olen seal 21 aastat töötanud. 14 aastat professionaalse jalgpallurina, seejärel kaks aastat akadeemias ja 5 aastat treenerina. Nüüd aitan ma Ajaxi ideid mööda maailma laiali viia," vastas Silooy ETV spordiuudiste poolt esitatud küsimusele.


Madalseisus Ajaxi derbimäng jäeti fännide käitumise tõttu pooleli

Eesti poolne huvi polegi niivõrd selles, et siinseid lapsi Ajaxi akadeemiasse saata, kuivõrd anda neile aimu tõelisest professionaalsest jalgpallimaailmast.


"Jalgpallimaailmas on miljoneid noormängijaid ja see on väga väike võimalus (Ajaxisse pääseda). Suurem soov on anda oma poistele väärtuslikku ja kõrgekvaliteetset jalgpallialast õpet ja samal ajal selle kõrval koolitada ka oma treenereid, kes igapäevaselt nende poistega tegelevad," rääkis JK Tabasalu juhatuse liige Riho Saksus.


Ajaxi legendide sõnul ei saa aga välistada, et sellisest ühisest tööst lõikavad kasu mõlemad pooled.


"Paljudes maades võidakse Ajaxilt õppida, aga mina arvan, et meie võime samuti õppida teilt või Soomelt või Norralt. Jalgpalli ei mängita üksnes Ajaxis - seda mängitakse üle maailma ja kui me saame teineteist aidata, siis peaksime me seda tegema ja just sellel põhjusel me sellist tööd teemegi. Me üritame ka Eestiga suhteid sisse seada, et leida siit andekaid mängijaid. Kui me näeme kedagi, kes on suurepärane, siis me saame Ajaxile öelda, et nad sellel väga heal mängijal silma peal hoiaksid," selgitas Mühren.